Termowizory / Noktowizory

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i wykorzystaniu nowoczesnej technologii, proponowane przez nas noktowizory są jednocześnie bardzo wytrzymałe i funkcjonalne. W naszej ofercie znajdziesz również noszaki do wygodnego korzystanie z noktowizorów.

Aktywne filtry

Noktowizory — co to jest?

Noktowizory pomagają widzieć w nocy. Świetnie sprawdzają się w sytuacjach, gdy nie możemy skorzystać z latarki, a wokół nas nastał półmrok. Elementy wchodzące w skład noktowizora wzmacniają natężenie światła, dzięki czemu jest możliwe obserwowanie obiektów w niemal całkowitej ciemności. Są niezwykle pomocne w trakcie obserwacji obiektów, gdy jesteśmy zupełnie odcięci od światła naturalnego na terenach otwartych, ale znalazły swoje zastosowanie także w pomieszczeniach zamkniętych, np. podczas awarii energetycznych w budynkach. Noktowizory są najczęściej wykorzystywane przez wojsko, policję, detektywów i ochronę, a także przez myśliwych podczas obserwacji zwierzyny w warunkach nocnych. Ty również powinieneś zaopatrzyć się w niezawodny noktowizor, jeżeli planujesz nocne wędrówki po lesie, rozgrywki ASG lub paintball’ a o zmroku.

Rodzaje noktowizorów

Występuje wiele rodzajów noktowizorów i każdy z nich cechuje się działaniem w innych warunkach. Możemy podzielić je na monokulary noktowizyjne i lornetki noktowizyjne. Pierwsze z nich, najpowszechniejsze, są poręcznym urządzeniem przeznaczonym tylko do patrzenia jednym okiem. Charakteryzują się lekkością, bardzo małym rozmiarem i niższymi cenami. Idealnie sprawdzą się do użytku turystycznego. Natomiast lornetki są przeznaczone do patrzenia obojgiem oczu, dzięki czemu obraz jest jednocześnie wyraźniejszy i dużo bardziej powiększony. Dostępne są również noktowizory w formie gogli, dzięki czemu zyskujesz możliwość obserwacji obiektu jednocześnie przemieszczając się.
Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i wykorzystaniu nowoczesnej technologii, proponowane przez nas noktowizory są jednocześnie bardzo wytrzymałe i funkcjonalne. Charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i różne czynniki atmosferyczne. Noktowizory wykorzystujące dodatkowo podczerwień wzmacniają widzenie nawet w całkowitej ciemności, dając wyraźny obraz.
Koniecznie sprawdź noktowizory renomowanych światowych marek dostępne w naszym sklepie internetowym i dopasuj jeden z nich do swoich potrzeb.