Kamizelki / Pasy

Obecnie wiele sportów, takich jak ASG, wymaga przenoszenia niewielkiej liczby akcesoriów, a najwygodniejszym rozwiązaniem problemu są komfortowe kamizelki, pasy taktyczne i Plate Carrier’ y. Sprawdź naszą ofertę!

Aktywne filtry

Kamizelki i Plate Carriery

Kamizelki taktyczne mają jedno ważne zadanie – służą do wygodnego przenoszenia wszystkich niezbędnych wojskowych akcesoriów, takich jak płyty balistyczne, magazynki i amunicja. Współcześnie produkowane kamizelki i pasy taktyczne miały swój początek w brytyjskiej kamizelce Battle Jerkin z II wojny światowej i amerykańskiej kamizelki lotniczej C-1. Obecnie wiele sportów, takich jak ASG, wymaga przenoszenia niewielkiej liczby akcesoriów, a najwygodniejszym rozwiązaniem problemu są komfortowe kamizelki, pasy taktyczne i Plate Carrier’ y. Dzięki temu nie będziesz musiał tracić czasu na poszukiwania konkretnej rzeczy w zapełnionych już kieszeniach spodni czy kurtki, a wygodnie sięgniesz po nie do kieszeni kamizelki. Jednymi z najpopularniejszych rodzajów kamizelek to AIRLITE SPC oraz Jumpable Plate Carrier JPC 2.0 marki CRYE PRECISION. Wszystkie z nich posiadają przemyślane, dobrze dopasowane do ciała konstrukcje.

Jak wybrać kamizelkę taktyczną?

Przy wyborze kamizelki taktycznej nie zapominaj o jej podstawowej funkcji – ma służyć do przenoszenia akcesoriów, płyt balistycznych, dlatego wybierz taką, która zadowoli Cię swoją pojemnością, rozmieszczeniem kieszeni i wymiarami potrzebnymi do pomieszczenia w niej płyty balistycznej. Dokładnie zastanów się, co będziesz w niej przenosić, a najlepiej dokładnie wylicz te rzeczy, które mają się w niej zmieścić. Dzięki temu unikniesz sytuacji, że jakaś część akcesoriów nie zmieści się ani w kieszeniach kurtki i spodni, ani w kamizelce.

Plate Carrier – co to jest?

Plate Carrier jest jednym z rodzajów kamizelki taktycznej. Jest lżejsza od tradycyjnej pełnej kamizelki, ponieważ bazuje na mniejszych wkładach balistycznych mających ochraniać jedynie kluczowe części ciała. Posiadają nieco mniej przestrzeni do pakowania akcesoriów i ładunków, ale za to są lżejsze i bardziej komfortowe. Służą przede wszystkim do przenoszenia płyt balistycznych, dlatego zostały wyposażone w dodatkowe taśmy molle, dzięki którym możliwe jest doczepienie dodatkowych zasobników i magazynków.