Smith Optics Elite

Każdy element w ich kolekcji Elite jest certyfikowany certyfikatem amerykańskiej armii MIL-PRF-31013, co oznacza, że zapewniają one o 660% lepszą ochronę niż okulary przeciwsłoneczne z certyfikatem Amerykańskiego Narodowego Instytutu Norm.

Aktywne filtry

Firma Smith Optics została założona w 1965 roku przez Boba Smitha, ortodontę, a przede wszystkim sportowca i zapalonego narciarza, który chcąc osiągnąć doskonałą widoczność na śniegu, pracował wraz z żoną w swoim laboratorium, aby opracować pierwsze gogle narciarskie z soczewkami dwuszybowymi: niezwykły wynalazek, który sprawił, że problem zaparowania to już przeszłość. Gogle narciarskie natychmiast okazały się bardzo popularne na rynku, a firma Smith Sport Optics szybko ugruntowała swoją pozycję w branży ich produkcji i dystrybucji. Siedziba główna Smith Optics znajduje się w Sun Valley w stanie Idaho w USA. Wszystkie prace prowadzone są zgodnie z lokalną tradycją z poszanowaniem zdrowego stylu życia, nastawionego na aktywność fizyczną, w pełnej i całkowitej harmonii ze środowiskiem i wartościami społeczności górskiej.

Smith Optics Elite Division wykorzystało wieloletnie doświadczenie Smitha w opracowywaniu najbardziej innowacyjnych okularów na świecie, aby zaprojektować i skonstruować swój rewolucyjny system bojowej ochrony oczu.

Wypuścili oni linię okularów balistycznych i gogli taktycznych zwaną serią „Elite”. Każdy element w ich kolekcji Elite jest certyfikowany certyfikatem amerykańskiej armii MIL-PRF-31013, co oznacza, że zapewniają one o 660% lepszą ochronę niż okulary przeciwsłoneczne z certyfikatem Amerykańskiego Narodowego Instytutu Norm. To nie jest pomyłka, są to poważne okulary przeciwsłoneczne stworzone przez poważną firmę z myślą o poważnych potrzebach bezpieczeństwa.