Filtruj według

Cena

Cena

  • 263,00 zł - 485,00 zł

Rozmiar

Rozmiar

Sportowe

Obuwie sportowe jest wykonane z materiałów wysokiej jakości, wykończone z odpowiednią dbałością o detale. Oferowane przez nas obuwie sportowe pozwoli Ci osiągnąć Twoje cele treningowe w najlepszy możliwy sposób, zmniejszając jak najbardziej ryzyko kontuzji.

Aktywne filtry

Obuwie sportowe dla tych, którzy cenią sobie bycie w formie

Nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda, jednak, gdy w końcu się przyda, czujemy się jak królowie świata. O czym mowa? O formie fizycznej. Obuwie sportowe, które oferujemy, pozwala na wykonywanie treningów na 110% normy. Niepoprawnie dobrane buty mogą spowodować nie tylko spowolnienie postępów, ale nawet doprowadzić do kontuzji.

Buty do biegania

Myśląc o bieganiu niestety często zapominamy, że jest to sport bardzo wymagający dla ciała. Stawy oraz stopa są przez całą długość treningu obciążane w sposób, który jest dla nich nienaturalny, przyjmując na siebie zwielokrotniony ciężar ciała, dlatego częstym przypadkiem jest tak zwane „kolano biegacza”. Wybierając buty do biegania skoncentrujmy się, aby miały one grubą, amortyzującą podeszwę, które częściowo odciążą nasze ciało w kwestii przyjmowania uderzeń od ziemi. Takie obuwie sprawia wrażenie, jakby sprężynowało nas w momencie uderzenia stopą o chodnik lub ścieżkę. W przypadku biegania po lasach lub innych nierównych terenach upewnijmy się, że posiadają one odpowiedni bieżnik, który nie pozwoli nam się poślizgnąć.

Buty do siłowni

Jeśli do siłowni głównie idziemy zrobić trening fitness wystarczą nam buty takie, jak do biegania. Jednak, jeśli Twoim celem są prawdziwie wymagające ćwiczenia siłowe, buty do biegania się nie nadadzą. Tu z odsieczą przychodzą sztywne buty bez amortyzacji. Ponieważ w przypadku nakładania coraz to cięższego obciążenia bardzo ważna będzie dokładna kontrola ruchów ciała, amortyzacja tylko przeszkodzi niwelując niewielkie posunięcia naszych stóp i palców. Jest to o tyle niebezpieczne, że w przypadku przysiadów z obciążeniem możemy się przechylić i przewrócić, dlatego nasze buty do treningu siłowego posiadają specjalną podeszwę zapewniającą doskonałą stabilność i balans.

Buty terenowe do wody

Wykonując treningi sportowe lub pracując w warunkach, w których często będziemy musieli poruszać się w wodzie, należy wziąć pod uwagę kilka cech. Po pierwsze, takie buty muszą koniecznie być szybkoschnące. Przykładowo, powłoka neoprenowa wykorzystywana w butach terenowych do wody jest poddawana specjalnej obróbce, w wyniku której uwięzione są w niej pęcherzyki gazu. Zapewniają one szybkie schnięcie, ale również odpowiednią ochronę termiczną. Z racji, że płynąca woda potrafi z czasem zaostrzyć kamienie na dnie, jeśli planujemy chodzić po rzekach lub innych miejscach, gdzie woda jest w ruchu, rozważmy również buty z dodatkowo wzmacnianą podeszwą płytą kompozytową, której nie przebiją ostre kamienie. Pianka Eva o wielu gęstościach zaprojektowana do amortyzacji podczas uderzenia stopy, antypoślizgowa podeszwa oraz takie właściwości jak dwukierunkowe porty odwadniające, czy profil umożliwiający dopasowanie płetwy, które posiadają nasze renomowane Lalo Shadow Amphiban.