Ghostrobotics

Zainteresowanych produktami zapraszamy do kontaktu: allies@allies.com.pl

Strona producenta: https://www.ghostrobotics.io

 

Ghost Robotics – amerykański producent robotów do wykorzystania w wojskowości

Ghost Robotics to amerykańska firma technologiczna, która rewolucjonizuje branżę robotyki wojskowej. Oferuje nowoczesne roboty kroczące i zwinne, aktywnie reagujące na przeszkody drony – autonomiczne i bezzałogowe. Robot może być wykorzystany m.in. do patrolowania terenów przygranicznych, rozbrajania ładunków wybuchowych, badania zagrożeń z zakresu CBRN, w celach wywiadowczych.

Wiodące rozwiązania producenta

Firma zasłynęła w 2015 roku za sprawą czworonożnego robota znanego jako VISION 60® Q-UGV, który w nowszej wersji wyposażono w karabin wyborowy. Spośród konkurencyjnych podmiotów Ghost Robotics wyróżnia skuteczne projektowanie, dzięki któremu roboty wykazują zdolność szybkiego adaptowania się do zmiennego środowiska, tak potrzebnego w działaniach militarnych. Maszyny cechuje też duża stabilność, za sprawą której mogą pewnie kroczyć po nierównym podłożu, niedostępnym dla klasycznych pojazdów wojskowych.

Jak zapewnia producent, nawet po uszkodzeniu czujników wizyjnych robot kroczący VISION 60® Q-UGV jest w stanie kontynuować zadaną mu misję, a po upadku czy poślizgnięciu się – wstać i wrócić na trasę. Ghost Robotics to firma mocno zorientowana na ciągły rozwój i udoskonalanie swoich projektów. „Nasz cel to uczynienie z Q-UGV niezastąpionego narzędzia i ciągłe przekraczanie granic” – informują konstruktorzy. Efektem tego rozwoju ma być rozszerzenie funkcjonalności robota o zdolność pływania i pokonywania tras częściowo przebiegających w środowisku wodnym.

Kto współtworzy Ghost Robotics?

Za Ghost Robotics stoi dwójka przedsiębiorców: De i Gavin Kenneally. Po ukończeniu studiów doktoranckich pod przewodnictwem Daniela Koditscheka, słynnego robotyka wyspecjalizowanego w robotach kroczących, rozpoczęli własną przygodę z robotyką. Planowali stworzenie maszyny lepszej od dotychczas dostępnych. Skupili się więc na wykorzystaniu wytrzymalszych, a jednocześnie łatwiej dostępnych komponentów i udoskonalonych projektów, wyskalowanych do komercyjnego użytku. Ich celem było zaproponowanie mobilnych robotów przeznaczonych do zastosowania w terenie, nie tylko eksperymentów niewychodzących poza laboratorium. Odpowiednio się do tego przygotowali, bowiem przed uruchomieniem firmy Ghost Robotics spędzili lata na poznawaniu elektroniki i projektowania robotycznego, w tym metod naśladowania sposobu, w jaki poruszają się ssaki. To bowiem z inspiracji tymi stworzeniami powstały roboty kroczące – jedne z najpopularniejszych we współczesnej robotyce.

Podana strona nie została odnaleziona

Spróbuj skorzystać z wyszukiwarki lub kliknij na produkty. Jeśli nie możesz czegoś znaleźć, skontaktuj się z nami!