Marki

 • Act in Black
 • AimLock
 • CACI
 • CGS Group
 • Crye Precision

  Crye Precision

  Crye Precision — bezkompromisowy sprzęt dla bezkompromisowych jednostek

  Crye Precision, z siedzibą w Brooklyn Navy Yard w Nowym Jorku, projektuje i produkuje prawdziwie innowacyjny sprzęt dla wojsk amerykańskich. Zostało założone w 2000 roku przez Caleba Crye i Gregga Thompsona. Partnerstwo Crye i Thompsona to mieszanka, którą wsparła szkoła, w której się poznali, Cooper Union na Manhattanie. Thompson miał 24-latkiem, który uzyskał tytuł magistra inżynierii mechanicznej, podczas gdy Crye był studentem sztuki. Gdy setki tysięcy żołnierzy zostało wysłanych do Afganistanu i Iraku po 11 września, CRYE PRECISION położyło nacisk na odzież bojową i kamizelki kuloodporne. Od tego czasu dostosowali swoje innowacyjne projekty do specyficznych potrzeb organów ścigania w kraju i za granicą. Firma była tak innowacyjna w zaspokajaniu potrzeb żołnierzy, zwłaszcza sił specjalnych, że Crye został nazwany „Stevem Jobsem sprzętu taktycznego”. Najbardziej słyną z wynalezienia MultiCam, serii wzorów kamuflażu przeznaczonych do użytku w różnych warunkach. Wzory te zostały opracowane w celu zapewnienia maksymalnej skuteczności w różnych środowiskach operacyjnych przy minimalnym obciążeniu logistycznym. Kamuflaż ten stał się popularny w służbach specjalnych i na jego podstawie powstało wiele innych, na przykład polski kamuflaż Suez, stosowany przez ABW, SOP i Wojska Specjalne.

 • Ghostrobotics
 • Lalo Tactical

  Lalo Tactical

  Lalo Tactical, czyli odpowiedź na potrzeby najbardziej wymagających

  Lalo Tactical to firma z tradycjami powstała z uwagi na wysokie wymagania Sił Operacji Specjalnych i Operatorów NSW. Przy współpracy ze światowej klasy sportowcami stworzyli profesjonalne obuwie sportowe dla najbardziej wymagających klientów. Ich flagowy model buta Lalo Shadow został zainspirowany siłami specjalnymi – wyprodukowany z szybkoschnącego i najlżejszego surowca dostępnego na rynku oraz posiadający opatentowany system drenażowy i kompozytową płytkę w przedniej części stopy. Nowoczesna technologia i solidne wykonanie są gwarancją jakości i wygody.

  Lalo Tactical Athletic

  Linia Lalo Tactical Athletic została stworzona z naciskiem na redukcję hałasu, wsparcie podczas każdej aktywności fizycznej i najlepszą wydajność. W oparciu o wiedzę zawodowych sportowców, ale także wsłuchując się w potrzeby klientów zaprojektowano lekkie, oddychające buty, które są łatwe do spakowania w torbę, odpowiednie do biegania i zadań specjalnych. Dzięki nim pokonasz wszystkie trudności na swojej drodze, ale także zwiększysz ochronę swoich stóp podczas bardzo trudnych warunków terenowych. Choć Lalo Tactical powstało z myślą o profesjonalistach, wojsku i innych służbach mundurowych, obuwie spełni wymagania każdego. Lalo Tactical to obuwie taktyczne i sportowe, na które możesz liczyć bez względu na to, jakie przeszkody napotykasz na swojej drodze.

 • Liberty’s Defence
 • Lion Protects
 • M2DCON
 • Maxar Technologies
 • MOHOC
 • Persistent Systems

  Persistent Systems

  Radiostacja taktyczna MPU5 firmy Persistent Systems, to zaawansowane technologicznie urządzenie pracujące w sieci MANET - Wave Relay®.

 • Pixels on Target
 • Princeton Tec
 • Privoro
 • RMSL
 • S&S Precision

  S&S Precision

  S&S Precision: ręcznie robione produkty od amerykańskich weteranów wojennych

  Firma S&S Precision, LLC została założona w 2007 roku. W tamtym czasie nie miała ona żadnej „misji”, po prostu próbowano znaleźć rozwiązania problemów, które właściciele napotkali podczas operacji bojowych. W ciągu ostatnich 14 lat rozwiązywania problemów oferta produktów wzrosła, podobnie jak i firma, wciąż jednak wychodząc z założenia: jeśli nie możemy być na linii frontu, to wesprzyjmy tych, którzy na niej są jak najlepiej. Obrazuje to najlepiej ich motto: „My skupimy się na innowacji, Ty na walce.”

  Przedsiębiorstwo koncentruje się na rozwoju i projektowaniu produktów, dostarczając jednocześnie wiodące w branży rozwiązania dla jednostek wojskowych, rządu federalnego i specjalistów organów ścigania. Obecnie S&S Precision tworzą inżynierowie, projektanci narzędzi, ślusarze, producenci, wytwórcy, monterzy, planiści produkcji i zaopatrzenia, personel administracyjny, zespoły ds. marketingu i sprzedaży. Ta grupa ludzi, „Załoga S&S”, jest w pełni zaangażowana w dostarczanie najlepszych produktów tym, którzy każdego dnia wykonują trudne misje. Produkcja jest wykonywana ręcznie, z użyciem najnowszych (ręcznych) technik produkcyjnych i najwyższej klasy materiałów, aby sprostać wymaganiom i potrzebom klientów. S&S Precision posiada ponad 45 amerykańskich i międzynarodowych patentów na swoje rozwiązania.

 • Sig Sauer
 • Smith Optics Elite

  Smith Optics Elite

  Firma Smith Optics została założona w 1965 roku przez Boba Smitha, ortodontę, a przede wszystkim sportowca i zapalonego narciarza, który chcąc osiągnąć doskonałą widoczność na śniegu, pracował wraz z żoną w swoim laboratorium, aby opracować pierwsze gogle narciarskie z soczewkami dwuszybowymi: niezwykły wynalazek, który sprawił, że problem zaparowania to już przeszłość. Gogle narciarskie natychmiast okazały się bardzo popularne na rynku, a firma Smith Sport Optics szybko ugruntowała swoją pozycję w branży ich produkcji i dystrybucji. Siedziba główna Smith Optics znajduje się w Sun Valley w stanie Idaho w USA. Wszystkie prace prowadzone są zgodnie z lokalną tradycją z poszanowaniem zdrowego stylu życia, nastawionego na aktywność fizyczną, w pełnej i całkowitej harmonii ze środowiskiem i wartościami społeczności górskiej.

  Smith Optics Elite Division wykorzystało wieloletnie doświadczenie Smitha w opracowywaniu najbardziej innowacyjnych okularów na świecie, aby zaprojektować i skonstruować swój rewolucyjny system bojowej ochrony oczu.

  Wypuścili oni linię okularów balistycznych i gogli taktycznych zwaną serią „Elite”. Każdy element w ich kolekcji Elite jest certyfikowany certyfikatem amerykańskiej armii MIL-PRF-31013, co oznacza, że zapewniają one o 660% lepszą ochronę niż okulary przeciwsłoneczne z certyfikatem Amerykańskiego Narodowego Instytutu Norm. To nie jest pomyłka, są to poważne okulary przeciwsłoneczne stworzone przez poważną firmę z myślą o poważnych potrzebach bezpieczeństwa.

 • Tomahawk Robotics
 • Unity Tactical

  Unity Tactical

  Uchwyty, mocowania i platformy optyczne – dla lepszej celności

  Największa grupa produktów Unity Tactical to uchwyty, mocowania i platformy optyczne. Ich zadaniem jest poprawa prędkości, z jaką żołnierz składa się do strzału oraz zwiększenie celności. Akcesoria te podnoszą oś celowania, co w porównaniu do standardowych platform umożliwia znacznie szybsze odnalezienie znaku celowniczego. To cenne zwłaszcza przy pełnym umundurowaniu i korzystaniu z gogli, masek i/lub ochronników słuchu. Akcesoria strzeleckie Unity Tactical wpływają pozytywnie również na pozycję ciała. Sprzyjają naturalnemu ułożeniu głowy i tym samym całego kręgosłupa, co z jednej strony zmniejsza obciążenie generowane przez ubiór i sprzęt, a z drugiej ułatwia aktywną i czujną obserwację otoczenia.

  Pozostałe akcesoria do broni i wielozadaniowe pasy modułowe

  Oprócz mocować i platform optycznych w ofercie tego amerykańskiego producenta znajdują się inne dodatki dla żołnierzy, w tym kompletne moduły do zamontowania słuchawek na hełmie, lampki do identyfikacji osobistej, urządzenia sterujące do akcesoriów elektronicznych montowanych na broni oraz modułowe pasy wielozadaniowe z popularnej serii CLUTCH®. Pasy te sprawdzają się zarówno jako pasy bojowe, jak i cywilne. Skonstruowane z wytrzymałego, a przy tym elastycznego materiału pozwalają na wygodne i bezpieczne umieszczenie w nich broni, tak, by była cały czas blisko ciała. Unity Tactical oferuje także zestaw wkładek dedykowanych pasowi z tej serii.

  Produkty powstałe z wykorzystaniem doświadczenia amerykańskich sił specjalnych

  Wszystkie produkty Unity Tactical powstały w oparciu o doświadczenie przedstawicieli amerykańskich sił specjalnych. Po to, by maksymalnie ulepszyć wyposażenie żołnierzy – tych, którzy działają w ochronie innych. Dla ich bezpieczeństwa i zwiększonej efektywności w boju. Producent stawia na ciągły rozwój, dążąc do perfekcji w każdym produkcie. Deklaruje również otwartość na sugestie odbiorców, co ułatwia stworzenie akcesoriów strzeleckich idealnie spełniających swoje zadanie. W Allies oddajemy w ręce klientów rozbudowany katalog produktów Unity Tactical.

 • Velocity Systems
 • Ventus Respiratory

  Ventus Respiratory

  Podstawową misją marki jest zapewnienie Ci pełnej ochrony bez uszczerbku na wydajności. Aby ją osiągnąć, zespół Ventus Respiratory dzień w dzień pracuje z elitarnymi operatorami Tier 1 i ekspertami dziedzinowymi. Są inżynierami, projektantami, weteranami i ekspertami branżowymi. Ich maski (wcześniej sprzedawane również pod markami O2 Tactical, Ventus Tactical oraz Project Black) były co najmniej do 2021 jedynymi w swoim stylu na rynku, które mają za cel chronić przed szkodliwymi chemikaliami wydzielanymi podczas strzelania z broni. Idea masek powstała, gdy rodzina, znajomi i współtowarzysze zaczęli chorować na chroniczne i ostre zatrucie ołowiem.

 • Wilcox